fotogalerie / Akce a výlety

Procházka pro děti listopad 2011

13.11.2011
Další ze série akcí pro místní děti a rodiče. Využili jsme nádherného podzimního dne a vydali se na procházku. Tentokrát měl okruh 3,7 km s poměrně dost převýšeními. Dětí se sešlo 6 a tak se krásně každé svezlo něco málo přes 1 km. Bylo to velice příjemné a odpočinkové dopoledne, všichni jsme si užívali tepla, sluníčka a krásných výhledů do kraje.

Výlet pro děti říjen 2011

2.10.2011
Začátkem října jsme uspořádali takový malý výlet pro místní děti s rodiči. Okruh měl 3,5 km, dětí bylo celkem 14, takže se každé svezlo zhruba půl kilometru. Zbytek času jsme vyplnili různýma aktivitama a hrama. Výlet se vydařil nad očekávání dobře a věříme, že si ho všichni užili po svém. :o)
(Více o výletu je napsáno v aktualitách z 2.10.2011)

Výlet s Berčou 2007

11.7.2007
Kamarádka Jana se rozhodla, že dojde se svojí kobylkou Berounkou do Novohradských hor a tak jsme jí domluvili jeden nocleh v Oušticích. Když potom vyrazila na další cestu, vydali jsme se s ní, kousek jí doprovodit. Pro nás to bylo tak nejdál, co jsme se kdy z Ouštic vypravili. V jednom místě jsme se pak vrátili zpátky, zatímco Jana pokračovala dál. O pár dní později jsme ji přívítali u nás v Dědicích :).

Výprava skautů 2007

2.6.2007
O víkendu 1.-3.6.2007 jsme nabídli spřáteleným skautským oddílům Hesperia a Orongo možnost, udělat si výpravu k nám. A tak jsme v pátek nasedli na autobus a vyrazili do Ouštic. Stany jsme si postavili v jednom z výběhů a další den ráno jsme vzali koníky a vydali se na celodenní výlet. Večer jsme si udělali ohýnek a v neděli dopoledne se pak všichni spokojeně vrátili do Prahy. Výprava se vydařila velmi pěkně.

Svod klisen 2007

7.4.2007
Ačkoliv Jiskra má průkaz původu, museli jsme ji nechat zapsat do plemenné knihy, aby mohla oficiálně mít registrovaná hříbata. A tak jsme se vydali do Heroutic, kde se konal svod klisen. Nebyl to určený svod pro Welshe, proto se Jiskra dostala pouze do základní plemenné knihy, ale to nám nevadí. Důležité je, že je nyní zapsaná jak ve welshké plemené knize, tak také v knize Českého sportovního ponyho.

Hubert Ouštice 2006

21.10.2006
V "naší" domácí stáji se rozhodli uspořádat Huberta. Nebyl určený pro velké množství koní, jen pár známých z okolí. Také oproti klasickým Hubertům nebyl vůbec skokový. Vlastně šlo jen o takovou delší společnou vyjížďku, která byla zhruba uprostřed zpestřená opekáním buřtíků a na konci pak jezdci po dvojicích chytali liščí ocas. Za nás se zůčastnili pouze Jarda s Mikešem, protože Jiskra v té době ještě nebyla natolik jezdecky způsobilá, abychom to risknuli. :)

Skautský tábor 2005

23.7.2005
Odvezli jsme Mikeše na měsíční dovolenou. Jednalo se o skautský tábor oddílů Hesperia a Orongo, kde jsme svého času působili jako vedoucí. Mikeš byl hodně daleko od svého domova - až u samých hranic s Německem, u Rozvadova. Společnost mu tam dělala prvních 14 dní kobylka Luisa a dalších 14 dní k nim přibyl ještě i valach Wiaka. Díky tomu, že Wiaka je zvyklý pást se přivázaný na dlouhém laně, měli Luisa s Mikešem naprosto volný pohyb bez ohrad apod. - zkrátka stádo drželo při sobě.

Hobby závody 2004

24.10.2004
Hobby závody v Písnici, kde jsme se s Mikešem zůčastnili drezurní soutěže obtížnosti Z. Překvapivě jsme získali 6. místo, což nás samozřejmě velice potěšilo.
TOPlist