fotogalerie / Mikeš

Ouštice 2006 - 2008

30.4.2008
Začátkem dubna 2006 jsme udělali další razantní změnu. Přestěhovali jsme Mikeše s Jiskrou výrazně dál za Prahu, až k Neveklovu. Díky vzdálenosti jsme se za nima již nedostali každý den a tak měli koně dost výrazné volno, které si patřičně užívali převážně na pastvě. Ustájení bylo kombinované, po nějaké době na naše přání začali v létě nechávat koně venku i přes noc, což bylo fajn. Koníci neuvěřitelně nabrali, Mikeš konečně vypadal opět jako pořádný kůň (zatímco z Jiskry začal být trochu sud), nicméně zároveň díky nepravidelné práci, která nebyla příliš častá, začal upadat na svalech. Složení malého stáda mu vyhovovalo, protože celkově vypadal velice spokojeně.

Zadní Kopanina 2005 - 2006

4.3.2006
V polovině září 2005 se Mikešovi dost zásadně změnil život. Z boxového stylu života se najednou ocitnul na pastvině bez střechy nad hlavou. Pravda, už byl trochu zvyklý z července téhož roku, kdy strávil obdobným způsobem celý měsíc na skautském táboře u Rozvadova, ale to bylo alespoň léto. Dnes již víme, že to nebylo správné rozhodnutí, převést koně na pastevní styl života na podzim. Také nám způsobil perné chvilky, když jsme ho hned druhý den hledali po celém Barrandově a okolí. Na konci listopadu se mu stal docela vážný úraz nohy, strčil jí do oje vozíku se senem. Vlastně bylo štěstí, že si jí nezlomil. Rekonvalescence pak trvala velice dlouho. Během zimy se ukázalo, že se mu tam skutečně nelíbí, začal hodně hubnout a tak jsme se v dubnu 2006 rozhodli opět změnit působiště.

Písnice 2004 - 2005

10.9.2005
Od března 2004 se Mikešovi stala novým domovem stáj v Praze-Písnici. Opět se jednalo o klasické boxové ustájení, ale již zde byla alespoň dobře dostupná možnost výběhu přímo v areálu. Každý den jsme tam dojížděli, abychom vykydali box a dopřáli Mikešovi trochu pohybu. Bohužel zde nefungovala žádná služba, která by pouštěla koně ven, proto si Mikeš užíval výběhu jen v odpoledních hodinách. Pořád jsme cítili, že to není ono a tak jsme se na podzim 2005 odhodlali udělat velikou změnu a odvezli Mikeše ke kamarádovi na pastvinu.

Cholupice 2003 - 2004

7.2.2004
Když jsme si pořídili Mikeše, přivezli jsme ho do stáje v Praze-Komořanech. Po 1 měsíci jsme se s ním však přestěhovali do stáje v Cholupicích, kde pak bydlel až do konce února 2004. Ustájení bylo klasické boxové, možnost výběhu velice minimální (1,5 km daleko). Každý den jsme za Mikešem dojížděli, abychom ho opohybovali a také mu vykydali box. Často jsme ho pouštěli alespoň na velký dvůr, kde měl možnost volného pohybu. Přesto to bylo málo a tak jsme čekali, až se uvolní místo v jiné nedaleké stáji.
TOPlist