Aktuality 2015

16.7.2015

Omlouváme se za některé nefunkční fotky v aktualitách, na nápravě se pracuje.

9.7.2015

26.6. přibyl do stáda nový člen :) Je jím 14ti letý valach haflingského typu a jmenuje se Honzík. Je to hlava tvrdá, trochu svérázná a silně nevychovaná, ale v jádru je to hodný koník, který se teď jen po roce a půl samotky nemůže nabažit kontaktu s koňmi. Bude s ním ale ještě hodně práce, než z něj "uděláme" plnohodnotného jezdeckého koně a parťáka, přeci jen byl teď několik let zvyklý dělat si zcela co chce.

Honzík Honzík Honzík Honzík Honzík

Počasí nás vyslyšelo, no, v podstatě až moc, ale ačkoliv nám všem bylo horko, tak jsme bez problémů usušili a uklidili sena tak akorát na celý rok. Máme radost, že je to za námi a stodola je opět provoněná omamnou vůní krásného sena :)

SenaSena

Jiskra nám lehce ochořela, a protože zdraví je přednější než cokoliv dalšího, odhlásili jsme se z Borotínských závodů a kobyla nyní dodržuje klidový režim, aby se dala zase plně do kupy. Přesto jsme se ale do Borotína vydali, Toníka, který se na závody těšil, jsme ošidit nemohli. Půjčili jsme si pro něj krásného valáška Fleka a na trati dlouhé 1,8 km "vybojovali" čtvrté místo. Přeci jen čtyřletý Toník soupeřil s jednou tak starými dětmi, které již umí jezdit i samostatně, takže na lepší umístění nebyla šance. Přesto máme velkou radost, protože většinu cesty jsme zvládli pomalým klusem, Toníkovi se závody líbily a těší se na další :)

Borotín Borotín Borotín Borotín

24.6.2015

Čekáme na trvalé slunečné počasí, abychom mohli usušit seno, chystáme se na závody do Borotína na první oficiální Z, a protože letos chce zkusit jet i malý Toník dětskou pony soutež, začínáme na to trošku trénovat... :) Natočila jsem jeho "poprvé v sedle se třmeny" a jako vždy, když se natáčí a zároveň lonžuje, kůň spíš nejde než jde, zneužívá situace... každopádně i první pokusy o stehenní sed nebyly úplně marné. Takže Toníčku - jen tak dál!

26.5.2015

Blíží se nám 1. červen a s ním spojené oslavy dětí. I my nezůstaneme pozadu a tak se po dvou letech k tomuto krásnému "svátku" vracíme. Držte palce, aby vyšlo počasí, před 2 lety jsme museli akci rušit díky neutuchajícímu dešti a povodňové situaci...

Pozvánka na Den dětí

29.4.2015

Jak se asi máme? Obvyklá odpověď "pracovně" vážně není originální, zato ale pravdivá.  MÁME HOTOVÉ OHRADY!! :) A tak dnes přináším malou fotoreportáž, komentáře k tomu si přečtěte pod fotkami po jejich rozkliknutí a procházení.
Celá akce nám zabrala 6 odpolední (sundání staré pásky, odvoz starých sloupků a jejich "recyklace" - sundání izolátorů a rozřezání na topení, oprava vnitřní ohrady, zatlučení nových sloupků, nové izolátory a páska...). Během ní bylo zatlučeno 75 nových sloupků, nakrouceno přes 200 izolátorů a natažený kilometr nové pásky :). Ale co bychom pro ty naše čtyřnohé miláčky neudělali....veliký dík našemu sousedovi, který nám hoodně pomohl při stavbě nové ohrady, takže jsme pracovali ve třech a ne jen ve dvou lidech.

duben01 duben02 duben03 duben04 duben05 duben06 duben07 duben08 duben09 duben10 duben11 duben12 duben13 duben14 duben15 duben16 duben17 duben18 duben19 duben20 duben21 duben22 duben23 duben24

0 1 2
TOPlist