Aktuality 2011

2.10.2011

Pozvánka na procházkuDnes jsme uspořádali takový malý výlet pro místní děti s rodiči. Okruh měl 3,5 km, dětí bylo celkem 14, takže se každé svezlo zhruba půl kilometru. Zbytek času jsme vyplnili různýma aktivitama. První úkol byl jednoduchý - u křížku měly děti udělat také kříž ze sebe. Další úkol přišel u propustku - starší děti vytvořili most a menší děti pod ním proplouvaly jako voda. Následoval přechod po dlouhé kládě. Během cesty lesem byla po celou dobu "aktivní" také jedna rychlá hříčka - Vietnamci. Tipujeme, že ti se dětem líbili i nejvíce, protože "schovka" v jakékoliv podobě bývá u dětí silně oblíbená. Na jedné lesní křižovatce jsme si také zahráli Škatulata, škatulata. Poslední krátkou hrou byly pak Letadýlka v mlze (spočívá v tom, že děti se zavázanýma očima se snaží najít letiště, které je naviguje pískáním na píšťalku). Nakonec za odměnu dostaly děti sušenku, určitě si ji všechny zasloužily. Výlet se vydařil nad očekávání dobře a věříme, že si ho všichni užili po svém.  :o)

A je to téměř k neuvěření, ale odhodlali jsme se udělat hned fotogalerii a tak se případní zájemci můžete podívat ZDE. Kvalita fotek není zázračná, ale lepší než nic.

A protože zase byla chvilka času, tak přibylo pár starších fotoalb z roku 2007 ve fotogalerii - akcích.

21.9.2011

Koníci mají zbrusu nová kopýtka a dneska dostali obrovskou pochvalu z hvězdičkou. Všichni 4 stáli téměř ukázkově, dokonce i Jasmínka se nechala ostrouhat bez zbytečných scén. Opět jsme z časových důvodů využili precizní práce kopytářky Jany Dolečkové a jsme nadmíru spokojení, bosonožcům můžeme jen doporučit! :)

12.9.2011

Dnešní Jasmínčina premiéra v kruhovce dopadla nad očekávání výborně. Nejen, že neproběhla skrz pásku (čehož jsme se obávali ze všeho nejvíce), ale dokonce se povedl jakž takž ucházejícím způsobem první "pracovní" kontakt. Moc nás potěšila.

11.9.2011

Přesto, že jsou dneska fotomapy naprosto dostupná a běžná záležitost, není nad to, proletět se a vidět své "latifundie" z výšky na vlastní oči. A tak máme také pár fotek, byť jsou jen z obyčejného kompaktu a focené přes plexi malého letadýlka.
Krásně je vidět stodola, cesta kolem celé pastviny, o něco hůře se pak rýsuje kruhovka a jízdárna (ovšem ve skutečnosti to bylo vidět neméně krásně). Zatímco Mikeš, Jasmínka a Fred si cpali svá břicha na ohrazeném kousku louky, kterou  sečeme na sena, tak Jiskra odpočívala před stodolou.

Fotky jsou výjimečně ve větším rozlišení, aby na nich bylo také trochu něco vidět... :o)

Letecký pohled na Dědice a okolí Letecký pohled na Dědice a okolí Letecký pohled na Dědice a okolí Letecký pohled - naše louka na seno, stodola a pastvina Letecký pohled - větší část pastviny s cestou, vzadu stodola Letecký pohled - koně pasou dočasnou ohradu Letecký pohled - stodola, část cesty a pastviny Letecký pohled - louka na seno Letecký pohled - stodola Letecký pohled - stodola a Jiskra (přiblížený výřez předchozí fotky)

22.8.2011

Koťátka jsou na světě. Narodila se nejspíše někdy 20.8. Bohužel je to zatím vše, co tak nějak tušíme...Lotka si je velice pečlivě ukryla a tak nevíme ani kolik jich je, ani jak vypadají a vlastně ani zda jsou skutečně na živu. Snad nám je Lotka za nějaký čas přivede ukázat :)

0 1 2 3 4 5
TOPlist