Aktuality 2011

18.8.2011

Aty je již víc jak 14 dní zcela bez léků a zatím stále v pohodě. Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Moc nás to těší a pevně jí držíme palce, aby to tak již zůstalo a záchvaty pokud možno již nikdy nepřišly!

Jasmínka dostala první zkoušku "dospělosti". Jen tak na volno (i bez ohlávky, aby měla možnost volby odejít pryč) jsme na ní ve výběhu hodili podsedlovou deku a přepásali obřišníkem. Po prvním dotažení stála a ani se nehnula. Při dalším dotažení o dírku popošla a začala to zkoumat, načež se odkráčela v klidu pást...zvládla to levou zadní. Na obsedání má ještě minimálně rok času, ale trocha přípravy ze země neuškodí :)

30.7.2011

Dneska jsme  po dlouhé době nechali  koním upravit kopyta od odborníka. Lépe řečeno odbornice. Existuje spousta možností úprav bosých kopyt a konečně jsme našli člověka, jehož styl nám skutečně vyhovuje a kde máme pocit, že to dělá opravdu dobře. Určitě není od věci jednou do roka nechat koním kopýtka zkontrolovat někým, kdo tomu velice dobře rozumí a hodně to studuje :).

Děkujeme Janě Dolečkové, že nám ukázala ten správný směr, a že je ochotná své pracně nabité znalosti předávat dál a učit nás!

 

Doplněné fotky:
Jiskra -  Ouštice v letech 2006 - 2008
Mikeš - Ouštice v letech 2006 - 2008

27.7.2011

LotkaNaše Lotynka čeká koťátka. Odhadujeme tak za měsíc, i když kdo ví, možná dříve, možná později. Každopádně doufáme, že to dobře dopadne a pokud byste již teď věděli, že máte zájem, určitě nás kontaktujte. Je to čistá pouliční směs, otec neznámý. Koťátka budou samozřejmě zadarmo :)

 

15.7.2011

2,5 měsíce poctivé přípravy na závody vzalo za své...holt člověk míní a děti mění. A tak místo vyprávění z našeho prvního vytrvalostního závodu můžeme napsat leda tak nic. Nu což, budeme doufat, že příští rok se nám všechny úrazy vyhnou obloukem a my si tak konečně vyzkoušíme vytrvalost nejen v tréninku...

29.6.2011

Už je to uděláno, už je to hotovo... počasí nezklamalo a tak máme pod střechou nádherné, voňavé seno, které nám vystačí na celou zimu a ještě z něj určitě zase pár balíků zbyde :)

Posečeno 3x obráceno 3x obráceno nahrabáno na řádky slisováno do balíků slisováno do balíků staženo ke stodole jedna specialitka pro Vašíka :) navaleno do stodoly uklizená louka všech 43,5 balíku pod střechou

0 1 2 3 4 5
TOPlist