Aktuality 2012

12.7.2012

V sobotu 7. července 2012 jsme se s Jiskrou účastnili vytrvalostních závodů v Borotíně. Počasí se vydařilo úplně akorát, bylo příjemně pod mrakem a tak se koníkům běželo poměrně dobře. Jeli jsme soutěž Hobby Z, tedy trasu dlouhou 40 km. Přesto, že to byly naše úplně první závody, nevedli jsme si zase až tak špatně a Jiskra s Terkou nakonec dojely na krásném druhém místě s průměrnou rychlostí 13,422 km/h. Závěr byl poměrně hodně rychlý, jezdkyně s vedoucím koněm nasadila cvalové tempo, Jiskra se ale nechtěla nechat zahanbit a tak dorazila do cíle v těsném závěsu (koník - arab - na prvním místě měl průměrnou rychlost 13,425 km/h).  Máme toho ještě hodně na práci, uklidňování tepové frekvence po druhém kole nešlo tak rychle, jak by mělo. Tak snad příští závody zvládneme lépe, na zadních příčkách, ale s rychlejším vstupem do veterinární kontroly.

Celé závody by se samozřejmě neobešly bez podpůrného týmu, takže veliké díky patří Jardovi, co by šéfovi celé ekipy, Jackie a Niky za pomoc při chlazení a nakonec také babičce s dědou za hlídání našich malých zbojníků :o). Více fotek, jejichž autorem je Niky, můžete shlédnout na našich FB stránkách.

Další fotogalerie ze závodů: Od Míši Litovové (přímo fotky s Jiskrou: Před startem, Chlazení po doběhu, Čekání na vyhlášení)
a dále hodně fotografií v albu pořadatelů (přímo fotky s Jiskrou: Vstupní veterina, S VašíkemChlazení, Procházení během chlazení, opět chlazení, Klusová zkouška, Klusová zkouška podruhé, Trocha čištění výstroje od bláta, A na druhém místě je..., Tereza Rezková s klisnou Jiskra...)

Závody Borotín Závody Borotín Závody Borotín Závody Borotín

2.7.2012

Delší pauza v novinkách byla způsobená hlavně poměrně dost velkým pracovním vytížením. Nyní tedy alespoň ve zktrace...

Dětský den se opravdu vyvedl. Ačkoliv ještě dopoledne pršelo a bylo ošklivo, po obědě se jako mávnutím kouzelného proutku vypnuly nebeské kohoutky a v půl druhé již byla dokonce i suchá tráva. Počasí bylo ideální, ani horko ani zima.
Děti měly celkem 6 disciplín:

  • jízda na vedeném koni: zde bylo za úkol projít slalom s kelímkem vody, přejít v kroku přes kavalety na zemi, hodit 3 míčky do kýble a na závěr udělat kolotoč (otočit se na koni postupně kolem dokola).
  • házení podkovou: děti se snažili strefit podkovou co nejblíže ke kolíku
  • překážková dráha: vylézt na balík sena po žebříku, seskočit dolů, přeběhnout zvýšené kavalety, přejit po úzké lávce s kýblem ovsa a na konci ho přesypat do druhého kýble, přeskočit a následně podlézt ohradníkovou pásku
  • hledání bonbonů v kýbli s ovsem
  • jízda zručnosti s kolečkem: naložit pytel sena, projet s ním slalomem kolem tyček, vyložit pytel, dojet na konec dráhy, vrátit se pro pytel a i s ním rovnou na začátek
  • svezení na valníčku za koněm

Za každou absolvovanou disciplínu dostaly děti část pohádky, kterou si nalepily do své "průkazky". Postupně si takto složily celou pohádku a průkazka jim zůstala na památku jako pohádková knížka.
Naše velké díky patří všem pomocníkům, kteří byli ochotní k nám přijít, byť to bylo na poslední chvíli (postupně během pár dní před dětským dnem nám totiž vypadli skoro všichni dlouho dopředu domluvení...). Zvláště pak děkujeme kamarádce Dáše z Borotína, která přijela se svým krásným Fjordským hřebcem Sadíkem a vozila děti na valníčku.
Bohužel jsme neměli příliš času na focení, vodili jsme koně. Takže zatím jenom pár fotek a další budou, až se nám je podaří získat od rodičů dětí :)

Den dětí - převážení kelímku Den dětí - přechod přes kavalety Den dětí - házení míčků do kýble Den dětí - hod podkovou Den dětí - hřebec Sadík s valníčkem

 

Červen je vždycky hlavně ve znamení sušení sena. Každoroční nervy "posekat, neposekat, vyčkat na lepší počasí, ještě to není zralé..." se nám nevyhnuly ani letos. Nakonec se ale přeci jen zadařilo a na konci měsíce jsme se odhodlali louku položit. Třetí den po posekání to vypadalo beznadějně, ráno do toho zapršelo, i když jenom 2mm srážek, ale podle evropského radaru se zdálo, že přijde obrovská skoro celodenní fronta. Naštěstí se ta obrovská bouřka nad Německem rozpadla a zbytek se nám jako zázrakem vyhnul. Sluníčko nekompromisně pražilo a sobotních 38°C udělalo své... A tak se nakonec i letos sena opět povedla! Balíky jsou krásné a my máme zase plnou stodolu "koňských kompotů" na zimu. :o)

Sena 2012 - sekáme (27.6.2012) Sena 2012 - ručně odhrabáváme dál od ohrad a rozhazujeme větší vrstvy (28.6.2012) Sena 2012 - poslední otočení (30.6.2012) Sena 2012 - nahrabání na řádky(30.6.2012) Sena 2012 - hotové řádky, které jsme ručně ještě doupravili (30.6.2012) Sena 2012 - lisování do balíků (30.6.2012) Sena 2012 - svážení ke stodole (30.6.2012) Sena 2012 - uklízení spodní řady balíků do stodoly (30.6.2012) Sena 2012 - uklízení horní řady balíků do stodoly (1.7.2012) Sena 2012 - uklízení horní řady balíků do stodoly (1.7.2012) Sena 2012 - a je hotovo!! (1.7.2012) Sena 2012 - a je hotovo!! (1.7.2012)

 

A abychom se nenudili, udělali jsme na konci školního roku procházku pro místní děti. Horko bylo pořádné a tak naše kroky tentokrát zamířily co nejvíce do lesa. Délka výletu byla pouhých 3,5 km, ale všem to stačilo tak akorát. Dětí přišlo celkem 12, pouhých 8 se ale také chtělo svézt. Procházka se vydařila pěkně, během cesty jsme si zahráli schovávanou "Vietnamci" a také "Potopu".  Fotky přidáme v dohledné době.

Nyní se soustředíme na nadcházející víkend. Naše Jiskra se svou jezdkyní Terezou se zúčastní vytrvalostních závodů v Borotíně. Protože obě holky teprve začínají a v loňském roce závody z důvodu zranění nevyšly, tak je natrénováno tak akorát na hobby 40 km. Snad do toho letos již nepřijdou žádné nepředvídatelné komplikace a budeme moct poreferovat, jaký byl výsledek. Naším jediným cílem je závod dokončit. Klidně na posledním místě, ale dokončit ve zdraví obou zúčastněných. :o))

Vzhledem k tropickému počasí využíváme hadici a po ježdění koníky vždycky ošplouchneme. Je to moc fajn. I Jasmínce se voda nevyhnula, ačkoliv pod sedlo zatím nechodí. Zvykat na stříkání si ale musí tak jako tak...její dvě nové fotky v sekci "na prodej".

11.6.2012

Rádi bychom rozšířili naší partu, a to nejen o čtyřnohého kamaráda, ale také o jeho fajnového dvounohého majitele :). Jsme skutečně rodinná stáj, je nás tady malinko, takže ideální místo pro někoho, kdo má radši klid a nerad se účastní běžných komunikačních tahanic známých z velkých komerčních stájí.

Terény jsou velice pěkné a různorodé, je zde i poměrně dostatek kopců, cesty jsou různých charakterů - převážně měkké, místy tvrdší a kamenité, občas asfalt (průchody přes vesnice apod.), takže vhodné i pro vytrvalostní tréninky! Vytrvalci, přidejte se k nám.

Nabízíme jedno volné místo na ustájení vašeho koníka. Veškeré informace naleznete v naší nabídce. Pročtěte si také aktuality z minulého roku - je zde vložena spousta fotek .

Ustájení Ustájení Ustájení Ustájení

6.6.2012

V sobotu děláme takovou malou skromnou akci pro místní děti, už se moc těšíme a věříme, že  všechno klapne a děti si to užijí.

 

pozvánka na den dětí

1.6.2012

Protože jsme s Jasmínkou začali trochu pracovat a připravovat jí na konec dětských let, přinášíme nyní trochu dokumentace, jak jí to jde :)

Video z vyjížďky - na laně za Jiskrou. Byla již trochu unavená po předchozím vyklusání dlouhého táhlého kopce, proto je tak vzadu.

Video z prvního zvykání na sedlo, natočené pouze mobilem, proto je výrazně zhoršená kvalita.

A nakonec obsednutí.
Příprava před nasednutímS jezdcem

0 1 2 3
TOPlist