Aktuality 2012

18.5.2012

Jaro 2012 je u nás skutečně ve znamení žluté barvy. A tak jsme, během projížďky jednoho z mnoha okruhů, párkrát mezi polními úseky zapnuli na foťáku video a něco málo natočili. Omlouváme se za občas více rozstřesený obraz, udržet ruku v klidu na pohybujícím se koni je poměrně náročné :).
Užijte si virtuální vyjížďku v našem kraji!

15.5.2012

Lotka s koťaty10.5.2012 se Lotynce narodilo 5 koťátek. Jedna mourovatá kočička a čtyři kocourci - černý, zrzavý a dva mouratý. Jedno koťátko si budeme nechávat, zbývající čtyři jsou k mání. Pokud byste někdo měl předběžně zájem, neváhejte nás kontaktovat. Pouze do dobrých rukou ;o).

Další fotky naleznete pro zatím na našich Facebook stránkách.

 

14.4. oslavila Jiskra svoje deváté narozeniny! Neuvěřitelně ten čas letí, vždyť nedávno jí bylo 2,5 roku...

8.5.2012

Tak už i Fredovi se dobře žere, dneska byl na návštěvě u zubařky. Nebo tedy spíše zubařka byla na návštěvě u Freda :) A protože minule jsme nějak nezvládli udělat žádnou fotku a v novinkách z 19.3. jsme je slíbili, tak tady je pár kousků:

Fred u zubařky Fred u zubařky Fred u zubařky Fred u zubařky Fred u zubařky

3.5.2012

Jasmínka dnes slaví své třetí narozeniny. Už je z ní velká slečna, i když pro nás je to pořád ještě hříbátko a asi už to tak bude na pořád. :o)) Každopádně jí pěkně narostlo sebevědomí a zdá se, že začíná přebírat šéfování ve stádě. A protože pro ní nemáme využití, rozhodli jsme se jí prodat, přijde nám škoda, aby se takový pěkný koník jen tak poflakoval po pastvině. Pokud vás kobylka zaujala, neváhejte nás kontaktovat. Pár slov o ní a jejím životě u nás najdete na stránce naši koně.

Jasmínka 3 roky Jasmínka 3 roky Jasmínka 3 roky Jasmínka 3 roky Jasmínka 3 roky Jasmínka 3 rokyJasmínka 3 roky

19.3.2012

Úspěšně máme za sebou 6 denní vzdělávací akci pořádanou v rámci Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova. Získali jsme také osvědčení "Veterinární minimum a chov koní v ČR". Přednášející byli naprosto perfektní a my tak získali spousty zajímavých a důležitých informací, které  by měl znát každý jezdec a chovatel koní.

V sobotu 17.3. u nás byla koňská zubařka Gabriela Šedivcová (www.konskazubarina.cz) a díky ní mají nyní Mikešek a Jiskra zbrusu nové zuby. Ač to byla naše první zkušenost s touto zubařkou, můžeme jí vřele doporučit, byli jsme opravdu nadšení! Bohužel nemáme žádné fotky, ale během měsíce přijede upravit zuby ještě také Fredovi, tak se pokusíme tentokrát nezapomenout... :o)

0 1 2 3
TOPlist