Aktuality 2008

7.5.2008

V pondělí 5.5. odvysílala Česká televize v pořadu "Reportéři ČT" reportáž o trávení zvířat. Je to druhé téma v pořadí, začíná na 13,5té minutě. Odkaz ZDE.
Taky pomalu pracujeme na nových stránkách, ale práce moc a času málo, takže to jde skutečně pomalinku.

21.4.2008

Dlouho jsme neaktualizovali...taky nebylo co...ale nyní se objevil na jednom serveru článek, ve kterém je včleněno i naše povídání, zde je odkaz: www.priroda.cz. Na začátku dubna jsme se také účastnili krátkého (odhadem půl hodiny) natáčení reportáže o trávení, která začíná být skutečně rozsáhlá, takže si ještě asi nějaký čas počkáme, než to všechno dají dohromady a pak odvysílají...

7.4.2008

Tak nám dnes přišlo psaní od policie z Týnce...víceméně závěr, který se dal předpokládat..pachatel nenalezen, a protože jsme nenechali udělat pitvu, případ se odkládá...dále budeme citovat.

Z provedených výslechů vyplývá, že u intoxikovaného zvířete nebyla provedena pitva, z tohoto důvodu není možné přesné ustanovení látky, která měla intoxikaci psa způsobit. Dále se výslechy a místním šetřením nepodařilo prokázat, že uvedený čin spáchala konkrétní osoba za účelem úmyslného intoxikování či týrání výše uvedeného psa či jiného zvířete.

Vzhledem k tomu, že provedenými výslechy a šetřením nebyly zjištěny okolnosti, které by nasvědčovaly tomu, že došlo ke spáchání trestného činu Týrání zvířat dle §257/1 trestního zákona , či jiného trestného činu Poškozování cizí věci dle §257/1 trestního zákona , či jiného trestného činu, rozhodl jsem věc odložit dle §159a odst. 1 trestního řádu , neboť se ve věci nejedná o trestný čin a věc nelze na místě vyřídit jinak.

Z usnesení jsme se mimo jiné dozvěděli, že šetření bylo provedeno u veterináře, který nám Nicky uspával a dále pak u hospodáře místně příslušného mysliveckého sdružení.
Nu což, možná je škoda, že jsme nenechali udělat pitvu, na druhou stranu by to stejně ničemu moc nepomohlo (jak nám již říkal MVDr a dle našeho názoru měl pravdu...), takže jsme původně nechtěli podávat ani to trestní oznámení...a ve chvíli, kdy jsme se rozhodli, že ho přeci jen podáme, byla Nicky již v hrobečku. Pokavad ale někdy narazíme na jakékoliv mrtvé zvíře v přírodě, již víme, co dělat a to je důležité. Tedy i rada pro vás všechny, pročtěte si na karbofuran.cz část "Ohlaste trávení" (zde je odkaz) a hlavně, moc prosíme, pokud se s něčím takovým setkáte, nepřecházejte to, nemávejte nad tím rukou, příště to může být třeba Váš pejsek.... :(

30.3.2008

V sobotu 29.3. jsme se rozhodli odreagovat od všech starostí a vyrazili si na výlet. Nebyl to ale jen tak ledajaký výlet, nýbrž procházka s fajn lidičkami a jejich fajn pesany...byl to "výlet s Chodským psem". Pár fotek je ZDE.
Vyrazili jsme v 10h z Tábora - Klokot po zelené dolů k Lužnici, kde jsme jí přešli. Následně po červené na Větrovy, přes Dolejšův Dvůr do Čelkovic a podél Lužnice zpět k mostku. Okolo třetí jsme dorazili na Harachovku, kde jsme si v předem rezervovaném altánu dali obídek. A pak už jenom cesta zpátky nahoru do Klokot...Bylo 17 hod. a my se rozloučili a plni krásných dojmů se rozjeli do svých domovů. Celková délka trasy byla 15 km. Tento celodenní výlet byl naprosto dokonalý a my za něj ještě jednou organizátorům děkujeme!

26.3.2008

A máme zde další případy trávení. Kromě nových informací, jež jsou nyní k přečtení na www.karbofuran.cz, odvysílala TV NOVA reportáž o trávení na třebíčsku. Podívat se na ní můžete ZDE (otevře se v novém okně).
Nějak se to poslední dobou rozmohlo a nejen v ČR...jak se v aktualitách na stránkách Karbofuran.cz můžete dočíst, byly v posledním měsíci zaznamenány otrávené návnady v Rakousku a na Slovensku...podaří se tenhle krutý trend zastavit?

0 1 2 3 4
TOPlist