Aktuality 2008

20.3.2008

Zdá se, že furadanové útoky nepřestávají. Na jedné diskuzi jsme narazili na vyprávění o otravě fenky bulteriéra. Přečíst si to můžete ZDE (otevře se v novém okně)

17.3.2008

Na jednom diskuzním fóru jsme dali odkaz na naše stránky a rozpoutala se tam divoká debata, ze které je nám smutno. A co člověka mrzí nejvíce? Že někteří vytrhávají slova z kontextu, či si cosi vymyslí a další se na to nabalí a tak vzniká fáma na fámu. A ačkoliv se odvolávají na naše stránky, tak ať jsme hledali jak jsme hledali, nikde jsme zde informace, které se na diskuzi šíří, nenašli...

12.3.2008

Pokud Vás zajímají podrobnější detaily onoho osudného dne, pak si můžete přečíst celý příběh, v nezkrácené verzi. Mimo jiné v něm najdete i informace, které jsme získali u veterináře...příběh si můžete přečíst ZDE (otevře se v novém okně).

7.3.2008

Včera na ČT 1 vysílali pořad "Zahrada je hra". Jedna jejich reportáž nás poněkud vyděsila. Doporučují v ní totiž FURADAN jako přípravek proti škůdcům, kteří ohlodávají saláty apod.
Ze všeho nejvíc nás překvapilo, že se ani slovem nezmínili o nebezpečnosti tohoto přípravku pro ostatní zvířata a pro lidi. Neřekli žádné varování o manipulaci, žádné varování "pozor na děti", zkrátka nic...měli plný kýbl furadanu, nabírali ho kuchyňskou lžící a rozhazovali do půdy pod saláty. Ano, zemědělci furadan používají celkem běžně, ale předpokládáme, že s ním zachází odborně...zde ovšem ukazovali laikům, že tento přípravek existuje a doporučili ho, aniž by upozornili na to, o jak silně toxickou látku se jedná. Koneckonců, můžete se na tu reportáž podívat sami...je to přibližně v jedné třetině (začátek dle stopáže 1:09:58) tohoto pořadu .

5.3.2008

Dneska jsme si na poště vyzvedli obálku s červeným pruhem... a v ní, k našemu milému překvapení, vyrozumění o průběhu šetření. Je to měsíc, co jsme podali trestní oznámení na neznámého pachatele a nyní nám napsali, že se ještě nepodařilo zajistit všechny potřebné podklady pro rozhodnutí, a že šetření případu nadále pokračuje. Nezbývá než držet palce...

0 1 2 3 4
TOPlist