Aktuality 2010

20.9.2010

Dnes byl velký očkovací den. Mikeš, Jiskra, Aty, Luisa a Lotka dostali svoji povinnou dávku vakciny. Kočičky čeká ještě přeočkování za měsíc a Jasmínku s Fredem až na jaře. Takže již jen odčervit a zdravotní úkony máme pro letošní rok za sebou.

19.8.2010

Teď přes léto nějak vůbec nestíháme aktualizovat. V počítači nám leží přes 4GB nezpracovaných fotek , na webu nic nového nepřibývá...asi to bude muset všechno počkat na dlouhé zimní večery.

Ale zase máme alespoň vyrobené 4 provizorní kavalety (mimochodem, vypadají moc pěkně, i když praktičnost už tak dobrá není),  snad dneska uděláme nějaké foto a pověsíme sem do aktualit. Fred už je hnedka otestoval a chodil přes ně moooc pěkně.
Také jsme začali konečně trochu častěji jezdit, seznamujeme Freda a jeho majitelku s okolím :)

Tráva na pastvinách (i okolo) roste jako divá a tak máme na louce narostlé otavy a nevíme co s tím..kdyby měl někdo zájem si to usušit nebo třeba zasilážovat, není problém.

27.6.2010

Parádní víkend za námi! Včerejší akce s přáteli se vydařila na jedničku, již brzy snad dodáme nějaké fotky...a co že se to dělo? Střílelo se z luku...a to nejen ze země, ale hlavně z koně. Musíme uznat, že Jiskra se chovala jako naprostá profesionálka a šípy, lítající okolo, jí překvapivě nijak nevadily. Samozřejmě, navykali jsme pomalu a začali ze země, ale zdá se, že by to s ní nehnulo ani kdybychom šli rovnou na věc. :)

Také jsme se pokusili trochu seznámit Aty s Luisou a Lotkou. Šlo to poněkud ztuha, holky kočičí se kamarádit rozhodně nechtěly a tak jsme to nelámali přes koleno...pomaloučku polehoučku a třeba si časem zvyknou.

No a v neposlední řadě počasí opravdu vyslyšelo naše přání a tak jsme mohli dneska nechat slisovat balíky sena, které je skutečně nádherné, zelené a voňavé. Máme radost, jak se to letos pěkně vyvedlo, hemelky budou mít v zimě skutečnou lahůdku. :)

Čerstvě zbalené seno Pohled na balíky a stodolu Atysi hop!! Koníci celou dobu dohlíželi, zda se jejich seno dělá správně :)

24.6.2010

Sláva, louka je položená a teď už jen zaříkávat počasí, aby opravdu vydrželo a měli jsme tak krásné suché voňavé seno :). Jinak koně se už pasou na další části pastviny, která od zimy krásně narostla a trávy tam mají víc, než dost.

22.6.2010

Dneska odpoledne se náš zvířecí kolektiv rozrostl o nová mláďátka. Přivezli jsme si dvě malé mouraté kočičky, které hned dostaly svá jména  - Luisa a Lotka. Zatím se jim stýská po domově, ale snad si brzy zvyknou a budou u nás spokojené. Fotky přidáme později, zatím jsme jaksi zapomněli foťák doma...

0 1 2 3 4 5 6
TOPlist