Vítáme Vás na stránkách věnovaných v prvé řadě našim čtyřnohým přátelům.

Jsme obyčejná malá rodinka, která se věnuje především koním a všemu, co k nim patří. Naším hlavním cílem je zabezpečit svoje kamarády tak, aby se měli co nejlépe. Snažíme se vytvořit pro ně ty nejpřirozenější podmínky, což se nám poměrně daří, i když je stále co vylepšovat. Neustále budujeme a pracujeme, nejen na praktické a funkční stránce areálu, ale také na estetické. Při práci s koňmi se zaměřujeme především na budování přátelství pomocí pozitivního posilování a závodně se věnujeme vytrvalostnímu ježdění. Krom koní se věnujeme také zahradničení v permakulturním duchu a celkovému  vývoji našeho "statečku". Se třemi malými dětmi. které jsou plnohodnotnou součástí našeho života, jde všechno pomaleji a náročněji, přesto se nám každý rok podaří něco vylepšit.

Stránky jsou stále ve vývoji,  omlouváme se za neúplnou a nepřehlednou fotogalerii (v podstatě stoleté fotky z dob, kdy jsme měli koně v nájemních stájích), pracujeme na nové a hlavně aktuální, jen to nejde tak rychle, jak by si člověk přál.... Nejaktuálnější fotky prozatím najdete vložené v aktualitách (prolistujte si i z předchozích let) a na Facebooku.

A protože kapacita stránek je poměrně malá a současně se většina internetového dění přesouvá na sociální sítě, budeme většinu fotoalb ukládat tam. Budou dostupné pro všechny, tedy i pro návštěvníky bez registrace. Registrovaní mají navíc jen tu výhodu, že můžou zanechat komentář :) Tedy nemusíte se bát, že byste byli o něco ochuzení.
ZDE je odkaz na naši FB stránku, na které najdete i bez přihlášení všechny příspěvky a fotografie.

COPAK MÁME NOVÉHO?

1.9.2017

Protože se v zářijovým kurzu nedostalo místo na všechny zájemce, rozhodli jsme se vypsat ještě jeden zářijový termín tak, aby měli účastníci šanci přihlásit se i na říjnové pokračování. Zveme Vás tedy ještě jednou na seznamovací kurz "Úvod do pozitivky", kde se dozvíte mnoho informací o metodě a o tom, na jakém principu to všechno funguje...
https://www.facebook.com/events/1622158327835916/

31.7.2017

V kalendáři akcí přibyly tři nové podzimní kurzy, nakoukněte :)

 

28.7.2017

Společenství jezdců LoRez, z.s.

Konečně... povedlo se dát dohromady všechny náležité formuláře, ověřené podpisy, souhlasy, stanovy a kde co dalšího.... náš cíl se pomalu naplňuje. Založili jsme zapsaný spolek, Společenství jezdců LoRez. Spoluzakladateli a řádnými členy výboru jsou samozřejmě také Jana a Martin Lohrovi.  Od ledna 2018 budeme také oficiálně vedeným klubem pod ČJF, tedy kdo budete mít zájem od Nového roku začít za náš spolek jezdit na závody, neváhejte nás kontaktovat. :)

 

7.7.2017

Seno

Každoroční mise "seno" je úspěšně za námi. Jako vždy nádherně suché, zelené a voňavé :)

 

Letošní vytrvalostní závody v Borotíně byly ve znamení wrangleření. Naši "soukmenovci" Jana s Martinem jeli s Čekankou a Nikou soutěže stupně L a Z. Vedlo se jim náramně dobře. Také naši kluci si zazávodili. Toník, jako již ostřílený závodník s Vinim a svojí první zkušenost si udělal i Šimonek na půjčené Čekance. Dle všech předpokladů se umísitili na posledních dvou místech, což není nijak rozhodující. Zatímco u Toníka byl "na vině" poník, který se většinu trasy odmítal hýbat rychleji než krokem, tak naopak Šimonek, kterému bude za pár dní 3 roky měl vcelku jasně dané, že si trasu projde v klidu krokem. Nečekaně ale přeci jen i kousíček zaklusali :) Svezení na velbloudovi pak byla taková zajímavá třešnička na závěr.

Další fotky ZDE.

ZávodyZávodyZávodyZávodyZávodyZávody

 

Jiskra nám během závodů odjela znovu ke hřebci. Jak se ukázalo, první pokus nebyl úspěšný, takže tentokrát odjela ještě před nástupem říje a na pastvině s hřebcem zůstane až do termínu další říje. Držme si palce :)
Kluci (Vini a Snake) jsou teď spolu největší kámoši... tak nějak si zbyli... :D

19.6.2017

Vytrvalostní víkendovka17.-18.6. jsme uskutečnili v pořadí již třetí vytrvalostní víkendovku.  V teoretických blocích jsme se zaměřili na základní principy učení koní, naše cíle a mezicíle a samozřejmě na všechny základní důležité informace o vytrvalosti - od přípravy koně, přes odjezd na závody a závodění až po návrat domů a následnou péči. Vytrvalostní víkendovka V praxi jsme pak trénovali na jízdárně i v terénu, procvičovali jsme ovladatelnost koní samostatně i v lotu, vyzkoušeli si "hromadný start" a "předjíždění koní" a samozřejmě jsme nezapomněli i na takovou dovednost, jako je přebírání lahve od wranglera, polévání koně (tzn. řízení jednou rukou) a s tím spojené také navykání koně na tuto "neobvyklou" činnost. Sobotní večer jsme si užili při příjemném povídání u grilu :) Počasí se tentokrát velmi pěkně vydařilo, zkouška deštěm neproběhla a všichni jsme si to náramně užili.  Trochu lepší report najdete ZDE a další fotografie jsou ZDE.

Vytrvalostní víkendovkaVytrvalostní víkendovka

0 1 2 3 4 5 6
TOPlist