Vítáme Vás na stránkách věnovaných v prvé řadě našim čtyřnohým přátelům.

Jsme obyčejná malá rodinka, která se věnuje především koním a všemu, co k nim patří. Naším hlavním cílem je zabezpečit svoje kamarády tak, aby se měli co nejlépe. Snažíme se vytvořit pro ně ty nejpřirozenější podmínky, což se nám poměrně daří, i když je stále co vylepšovat. Neustále budujeme a pracujeme, nejen na praktické a funkční stránce areálu, ale také na estetické. Při práci s koňmi se zaměřujeme především na budování přátelství pomocí pozitivního posilování a závodně se věnujeme vytrvalostnímu ježdění. Krom koní se věnujeme také zahradničení v permakulturním duchu a celkovému  vývoji našeho "statečku". Se třemi malými dětmi. které jsou plnohodnotnou součástí našeho života, jde všechno pomaleji a náročněji, přesto se nám každý rok podaří něco vylepšit.

Stránky jsou stále ve vývoji,  omlouváme se za neúplnou a nepřehlednou fotogalerii (v podstatě stoleté fotky z dob, kdy jsme měli koně v nájemních stájích), pracujeme na nové a hlavně aktuální, jen to nejde tak rychle, jak by si člověk přál.... Nejaktuálnější fotky prozatím najdete vložené v aktualitách (prolistujte si i z předchozích let) a na Facebooku.

A protože kapacita stránek je poměrně malá a současně se většina internetového dění přesouvá na sociální sítě, budeme většinu fotoalb ukládat tam. Budou dostupné pro všechny, tedy i pro návštěvníky bez registrace. Registrovaní mají navíc jen tu výhodu, že můžou zanechat komentář :) Tedy nemusíte se bát, že byste byli o něco ochuzení.
ZDE je odkaz na naši FB stránku, na které najdete i bez přihlášení všechny příspěvky a fotografie.

COPAK MÁME NOVÉHO?

6.5.2017

A máme další pastvinu... na letošní druhé celodenní brigádě jsme ohradili novou zapůjčenou louku, takový ten plácek, o který se nikdo nestará a člověku je líto, aby to leželo úplně ladem... jen teda absolutně netušíme, kdo nám to bude vypásat, když ti dva sirotci nestíhaj ani základní pastvinky... Velké díky opět Lence, která nám přišla ochotně pomoci :) Na závěr jsme zvládli dokonce i procházkovyjížďku, byl to moc fajn den.

brigada brigada brigada
brigada brigada

29.4.2017

Náš dlouholetý parťák, ten první, kterého jsme kdy měli, odešel dnes zcela nečekaně za duhový most. Krásných 14 let společného soužití zůstane navždy v našich srdcích a nikdy na našeho Mikeška nezapomeneme.

 

Mikešek

25.4.2017

SnakeSnakeV pořadí druhý seminář Pozitivního posilování se vydařil úplně luxusně. Sešli jsme se opět v komornějším prostředí, což nebylo nijak na škodu. Díky tomu, že všichni již měli úplné základy za sebou, mohli jsme se v teorii posunout o další kus dál, a v praxi pak zlepšovat své dovednosti s klikrem. Mimo jiné jsme tedy také obsedli Snakea :)

Tady najdete pár fotografií z akce

Duben se nese ve velmi pracovním duchu. Začali jsme pěkně hned prvního, opravili kompletně ohrady kolem hlavní pastviny a koně jsme mohli slavnostně pustit po zimě opět do celé cesty. Velké díky patří dobrovolnicím Lence a Nině :) Také máme skoro hotovou terasu, stačí jen počkat na lepší počasí, aby se dala podlaha natřít, vyrobit schůdky a bude to. Jinak pracujeme ale především na "zahradě", předěláváme dětské hřiště a chystáme se na opravu překážkového materiálu. V květnu (6.5.) nás čeká další brigáda - tentokrát na ohrazení nové pastviny ve vsi pod rybníčkem. Dobrovolníci jsou opět vítáni.

 

PomocníkUnavený pracant Duben Duben Duben Duben Duben Duben Duben Duben Duben Duben Duben Duben

20.3.2017

Jaro se tváří, že už definitivně přišlo. Koníci se snaží občas štípat to zelené "nic", které zatím na pastvině je, mají neuvěřitelné množství energie, asistují nám při různých opravách a úpravách a taky pilně pracujeme ze země... Háďátko pomalu chystáme na obsedání, které proběhne v rámci víkendového semináře Pozitivka 2,  tak nám držte palce, ať to dobře dopadne :) A také jsme tu měli zubaře, pana Plcha, pěkně obrousil Mikeškovi ostré hrany, tak se mu snad bude jíst zase o něco lépe. Bohužel ale je to staroušek a zdá se, že nás senné granule brzy neminou :(

Březnové... Březnové... Březnové... Březnové... Březnové... Březnové... Březnové... Březnové... Březnové...

Rozhodli jsme se uspořádat dobrovolnou brigádu na opravu ohrad, jestli někdo máte chuť jen tak nezištně přijet a pomoct nám, budete vítáni. Akce bude v sobotu 1. dubna a v případě hnusně aprílového počasí jí přesuneme na jindy. Proto je potřeba dát nám vědět, že máte v plánu dorazit - abychom mohli nejen informovat, ale i připravit dostatek jídla k obědu.

Bridága...

 

1.3.2017

První letošní seminář se nad míru povedl. Sešla se skupinka fajn lidí a také počasí nám přálo. A už chystáme pokračování, za necelý měsíc se můžete těšit na "druhý díl" seminářového cyklu na téma "Pozitivní posilování". V kalendáři akcí naleznete veškeré informace. Seminář je otevřený k přihlašování, stejně jako dubnová Vytrvalostní víkendovka a květnový Výživový seminář.

0 1 2 3 4 5 6
TOPlist