Vítáme Vás na stránkách věnovaných v prvé řadě našim čtyřnohým přátelům.

Jsme obyčejná malá rodinka, která se věnuje především koním a všemu, co k nim patří. Naším hlavním cílem je zabezpečit svoje kamarády tak, aby se měli co nejlépe. Snažíme se vytvořit pro ně ty nejpřirozenější podmínky, což se nám poměrně daří, i když je stále co vylepšovat. Neustále budujeme a pracujeme, nejen na praktické a funkční stránce areálu, ale také na estetické. Krom koní se tedy věnujeme i zahradničení v permakulturním duchu a celkovému  vývoji našeho "statečku". Se třemi malými dětmi. které jsou plnohodnotnou součástí našeho života, jde všechno pomaleji a náročněji, přesto se nám každý rok podaří něco vylepšit.

Stránky jsou stále ve vývoji,  omlouváme se za neúplnou a nepřehlednou fotogalerii (v podstatě stoleté fotky z dob, kdy jsme měli koně v nájemních stájích), pracujeme na nové a hlavně aktuální, jen to nejde tak rychle, jak by si člověk přál.... Nejaktuálnější fotky prozatím najdete vložené v aktualitách (prolistujte si i z předchozích let) a na Facebooku.

A protože kapacita stránek je poměrně malá a současně se většina internetového dění přesouvá na sociální sítě, budeme většinu fotoalb ukládat tam. Budou dostupné pro všechny, tedy i pro návštěvníky bez registrace. Registrovaní mají navíc jen tu výhodu, že můžou zanechat komentář :) Tedy nemusíte se bát, že byste byli o něco ochuzení.
ZDE je odkaz na naši FB stránku, na které najdete i bez přihlášení všechny příspěvky a fotografie.

COPAK MÁME NOVÉHO?

23.5.2017

A je to tady, Jiskra je opět v parádní říji a to nemůžeme promeškat! Odjela na pár dní za ženichem - 22 letým charakterním Shagya hřebcem 744 Jussuf II-CZ (Jethro Tull) s domácím jménem Pepíček... Musíme uznat, že Pepa je skutečný gentleman a námluvy před prvním skokem trvaly dobrých 15 minut. Jiskra si zde pobude spolu s hřebcem a dalšíma 3 kobylkama na 6ha pastvině zhruba 5 dní.
Více fotek ZDE.

Pripousteni Pripousteni Pripousteni

21.5.2017

Bylo nám tu nějak smutno. Dva koně jsou takový skoro žalostný pohled... a děti si zaslouží také někoho pro sebe... a tak jsme dnes přivezli novou posilu stáda. 12ti letý poník Vini, původ neznámý, ale údajně Hucul se Shetlandem. Zatím se jeví jako naprosto hodný a flegmatický pohodář, který má jediný smysl života - jíííííídlooooo :D

Vini Vini Vini

6.5.2017

A máme další pastvinu... na letošní druhé celodenní brigádě jsme ohradili novou zapůjčenou louku, takový ten plácek, o který se nikdo nestará a člověku je líto, aby to leželo úplně ladem... jen teda absolutně netušíme, kdo nám to bude vypásat, když ti dva sirotci nestíhaj ani základní pastvinky... Velké díky opět Lence, která nám přišla ochotně pomoci :) Na závěr jsme zvládli dokonce i procházkovyjížďku, byl to moc fajn den.

brigada brigada brigada
brigada brigada

29.4.2017

Náš dlouholetý parťák, ten první, kterého jsme kdy měli, odešel dnes zcela nečekaně za duhový most. Krásných 14 let společného soužití zůstane navždy v našich srdcích a nikdy na našeho Mikeška nezapomeneme.

 

Mikešek

25.4.2017

SnakeSnakeV pořadí druhý seminář Pozitivního posilování se vydařil úplně luxusně. Sešli jsme se opět v komornějším prostředí, což nebylo nijak na škodu. Díky tomu, že všichni již měli úplné základy za sebou, mohli jsme se v teorii posunout o další kus dál, a v praxi pak zlepšovat své dovednosti s klikrem. Mimo jiné jsme tedy také obsedli Snakea :)

Tady najdete pár fotografií z akce

Duben se nese ve velmi pracovním duchu. Začali jsme pěkně hned prvního, opravili kompletně ohrady kolem hlavní pastviny a koně jsme mohli slavnostně pustit po zimě opět do celé cesty. Velké díky patří dobrovolnicím Lence a Nině :) Také máme skoro hotovou terasu, stačí jen počkat na lepší počasí, aby se dala podlaha natřít, vyrobit schůdky a bude to. Jinak pracujeme ale především na "zahradě", předěláváme dětské hřiště a chystáme se na opravu překážkového materiálu. V květnu (6.5.) nás čeká další brigáda - tentokrát na ohrazení nové pastviny ve vsi pod rybníčkem. Dobrovolníci jsou opět vítáni.

 

PomocníkUnavený pracant Duben Duben Duben Duben Duben Duben Duben Duben Duben Duben Duben Duben

0 1 2 3 4 5
TOPlist