Vítáme Vás na stránkách věnovaných v prvé řadě našim čtyřnohým přátelům.

Jsme obyčejná malá rodinka, která se věnuje především koním a všemu, co k nim patří. Naším hlavním cílem je zabezpečit svoje kamarády tak, aby se měli co nejlépe. Snažíme se vytvořit pro ně ty nejpřirozenější podmínky, což se nám poměrně daří, i když je stále co vylepšovat. Neustále budujeme a pracujeme, nejen na praktické a funkční stránce areálu, ale také na estetické. Při práci s koňmi se zaměřujeme především na budování přátelství pomocí pozitivního posilování a závodně se věnujeme vytrvalostnímu ježdění. Krom koní se věnujeme také zahradničení v permakulturním duchu a celkovému  vývoji našeho "statečku". Se třemi malými dětmi. které jsou plnohodnotnou součástí našeho života, jde všechno pomaleji a náročněji, přesto se nám každý rok podaří něco vylepšit.

Stránky jsou stále ve vývoji,  omlouváme se za neúplnou a nepřehlednou fotogalerii (v podstatě stoleté fotky z dob, kdy jsme měli koně v nájemních stájích), pracujeme na nové a hlavně aktuální, jen to nejde tak rychle, jak by si člověk přál.... Nejaktuálnější fotky prozatím najdete vložené v aktualitách (prolistujte si i z předchozích let) a na Facebooku.

A protože kapacita stránek je poměrně malá a současně se většina internetového dění přesouvá na sociální sítě, budeme většinu fotoalb ukládat tam. Budou dostupné pro všechny, tedy i pro návštěvníky bez registrace. Registrovaní mají navíc jen tu výhodu, že můžou zanechat komentář :) Tedy nemusíte se bát, že byste byli o něco ochuzení.
ZDE je odkaz na naši FB stránku, na které najdete i bez přihlášení všechny příspěvky a fotografie.

COPAK MÁME NOVÉHO?

12.6.2017

Dětský denV sobotu 11.6. jsme u nás pořádali již tradiční 4. ročník oslav Dětského dne. Děti si vytvořily krásné hlavy koníků, vyzkoušely si střílení ze vzduchovky a luku, zahrály si "kuželky" s lahví na provázku. Dětský denTaké si otestovaly svoje smysly - poznávaly po čichu různé koření, ochutnávaly různé příchutě a promasírovaly si chodidla na "bosém" chodníčku, kde se snažily po slepu přijít na to, po jakém povrchu zrovna kráčí. V překážkové dráze se musely poměrně hýbat a i na koních plnily rozličné úkoly jako např. přenášení kelímku s vodou nebo převážení klobouku. Krom disciplín byla pro děti připravená i vana s pšenicí, houpačka a tabule s křídami.

Dětský denNa závěr jsme pro účastníky předvedly s holkama takové skoro voltižní představení :) Holky si vymyslely vlastní sestavy na hudbu a trénovaly jsme to předtím jen 4x, takže veelmi oceňujeme, jak jsou šikovné a jak se jim to povedlo! Dětský denJiskra už po odpoledním vožení měla všeho plné zuby, takže odmítla spolupracovat (naklusávala když měla jít krokem - samozřejmě vždy v těch nejlepších chvílích, např. ve stoji... a odmítala vyrovnaně cválat).

Celý den se náramně vyvedl, všichni jsme si ho užili do syta, navzdory velmi malému počtu účastníků.
Veliké díky patří všem, kteří byli ochotní přijet nám pomoci!! :)

Více fotografií naleznete ZDE.

 

10.6.2017

Statek u Rezků

Máme volná místa na ustájení.

Kdybyste někdo chtěl nakouknout pod pokličku našeho malého rodinného statku, na Equichannelu o nás vyšel článek... tak směle do luštění písmenek a nezapomeňte si rozkliknout i přiloženou, veeelmi bohatou, fotogalerii :)

http://www.equichannel.cz/toulky-po-venkovnich-chovech-statek-u-rezku

29.5.2017

Jiskra je zpátky doma a teď to tady lítá... zatímco po dobu její nepřítomnosti byli Snake s Vinim spolu absolutně v pohodě, ve chvíli, kdy se mezi ně vrátila Jiskra, tak se Snake rozhodl, že je jen jeho a odhání soka pryč. Velmi zle a velmi natvrdo. Museli jsme je znova oddělit, protože to by nedopadlo dobře. Snad se situace brzy urovná a maličký přestane mít z velkého takovou hrůzu.

ViniVini

Jinak to vypadá, že jsme konečně kápli na toho pravého poníčka.... párkrát už byl na procházce a povozil kluky se sedlem i bez. Vypadá to super :)

Vini Vini Vini

Louka roste, pomalu, ale jistě, tak pevně věříme, že opět bude letos dostatek sena a až přijde jejich čas, bude k nám počasí milosrdné.

Louka

23.5.2017

A je to tady, Jiskra je opět v parádní říji a to nemůžeme promeškat! Odjela na pár dní za ženichem - 22 letým charakterním Shagya hřebcem 744 Jussuf II-CZ (Jethro Tull) s domácím jménem Pepíček... Musíme uznat, že Pepa je skutečný gentleman a námluvy před prvním skokem trvaly dobrých 15 minut. Jiskra si zde pobude spolu s hřebcem a dalšíma 3 kobylkama na 6ha pastvině zhruba 5 dní.
Více fotek ZDE.

Pripousteni Pripousteni Pripousteni

21.5.2017

Bylo nám tu nějak smutno. Dva koně jsou takový skoro žalostný pohled... a děti si zaslouží také někoho pro sebe... a tak jsme dnes přivezli novou posilu stáda. 12ti letý poník Vini, původ neznámý, ale údajně Hucul se Shetlandem. Zatím se jeví jako naprosto hodný a flegmatický pohodář, který má jediný smysl života - jíííííídlooooo :D

Vini Vini Vini

0 1 2 3 4 5 6
TOPlist