Vítáme Vás na stránkách věnovaných v prvé řadě našim čtyřnohým přátelům.

Jsme obyčejná malá rodinka, která se věnuje především koním a všemu, co k nim patří. Naším hlavním cílem je zabezpečit svoje kamarády tak, aby se měli co nejlépe. Snažíme se vytvořit pro ně ty nejpřirozenější podmínky, což se nám poměrně daří, i když je stále co vylepšovat. Neustále budujeme a pracujeme, nejen na praktické a funkční stránce areálu, ale také na estetické. Při práci s koňmi se zaměřujeme především na budování přátelství pomocí pozitivního posilování a závodně se věnujeme vytrvalostnímu ježdění. Krom koní se věnujeme také zahradničení v permakulturním duchu a celkovému  vývoji našeho "statečku". Se třemi malými dětmi. které jsou plnohodnotnou součástí našeho života, jde všechno pomaleji a náročněji, přesto se nám každý rok podaří něco vylepšit.

Stránky jsou stále ve vývoji,  omlouváme se za neúplnou a nepřehlednou fotogalerii (v podstatě stoleté fotky z dob, kdy jsme měli koně v nájemních stájích), pracujeme na nové a hlavně aktuální, jen to nejde tak rychle, jak by si člověk přál.... Nejaktuálnější fotky prozatím najdete vložené v aktualitách (prolistujte si i z předchozích let) a na Facebooku.

A protože kapacita stránek je poměrně malá a současně se většina internetového dění přesouvá na sociální sítě, budeme většinu fotoalb ukládat tam. Budou dostupné pro všechny, tedy i pro návštěvníky bez registrace. Registrovaní mají navíc jen tu výhodu, že můžou zanechat komentář :) Tedy nemusíte se bát, že byste byli o něco ochuzení.
ZDE je odkaz na naši FB stránku, na které najdete i bez přihlášení všechny příspěvky a fotografie.

COPAK MÁME NOVÉHO?

1.3.2017

První letošní seminář se nad míru povedl. Sešla se skupinka fajn lidí a také počasí nám přálo. A už chystáme pokračování, za necelý měsíc se můžete těšit na "druhý díl" seminářového cyklu na téma "Pozitivní posilování". V kalendáři akcí naleznete veškeré informace. Seminář je otevřený k přihlašování, stejně jako dubnová Vytrvalostní víkendovka a květnový Výživový seminář.

3.2.2017

S novým rokem chystáme také sérii nových i staronových kurzů a seminářů. Můžete se tak těšit nejen na již tradiční vytrvalostní víkendovku, ale také na semináře o pozitivním posilování, nebo-li "klikr tréninku" koní, a také na výživový seminář s Ing. Monikou Mechovou.
Více najdete na nové stránce "Kalendář akcí".
Hned na konci února Vás srdečně zveme na první letošní seminář.

Úvod do pozitivky 25.2.2017

Uvod do pozitivkyPozitivní posilování je stále rozšířenější i u koní - jak na to? Jak předejít nejběžnějším probémům, nenaučit koně loudit a nebýt jen chodicí pamlsek?
O tom nám bude nejprve povídat a následně také ukazovat v praxi Jana Lohrová.

V teorii se dozvíte úplné základy, potřebné pro pochopení jak tento způsob práce funguje. Probereme si teorii učení a něco o emocích koní.
V praxi si pak ukážeme práci s targetem a základní cviky, vhodné pro začínajícího koně i jeho paníčka. Jako bonus se podíváme na prvotní přípravu mladého koně před obsednutím - jak nám může "pozitivka" pomoct a udělat z obsedání příjemnou událost pro všechny zúčastněné. Samotného obsednutí se ale ještě nedočkáme, to přijde na řadu až příště :)

Vše si budete v případě zájmu také moci sami vyzkoušet na našich koních, pohybujících se na různých úrovních výcviku a zkušeností s pozitivkou.

Cena:
- 400 Kč pro posluchače (=budou se pouze dívat)
- 600 Kč pro účastníky s naším nebo vlastním koněm (=budou pracovat s koněm v praxi).
Počet účastníků: max. 12
Přihlášky do: 20.2.2017
Termín semináře: 25.2.2017  , 9 - 17h

Nezapomeňte na vhodné oblečení, protože budeme hodně venku. Jste-li na Facebooku, přidejte se a sledujte stránku události, kde budeme doplňovat technické informace např. ohledně parkování apod.: 
K dispozici bude teplý čaj a káva, voda, šťáva. K obědu v ceně polévka (kuřecí vývar). Ostatní jídlo si účastníci zajistí sami (restaurace v obci není). Domácí koláče, bábovky apod. poskytnuné "do placu" vítány :)

25.1.2017

Sněží, sněží, mráz kolem běží... celý leden je ve znamení bílé. Občas si mezi tou spoustou práce najdeme čas i na ježdění, a to je co říct :) Kitty už chodí na vyjížďky, i když stále není úplně jistá, ale učí se hezky.
Staré aktuality se nám přesunuly na vlastní stránku, aby tady byl zase prostor pro ty nové.

Lednové ježdění Lednové ježdění Lednové ježdění Lednové ježdění Lednové ježdění Lednové ježdění Lednové ježdění Lednové ježdění Lednové ježdění Lednové ježdění Lednové ježdění Lednové ježdění

7.1.2017

Konečně se udělalo počasí na focení.... v půlce prosince k nám totiž přicestoval nový člen rodiny. Stal se jím 3 letý valášek Českého teplokrevníka se jménem Snake. Zatím si chlapec užívá vlastního výběhu,  když podmínky dovolují, dáváme stádo dohromady pouze na velkou pastvinu. Teď si hned 1. ledna vytvořil ošklivý abces, který musela veterinářka nakonec vyříznout, protože klasický zapařovák nestačil. Tak pevně doufáme, že to byla jeho první a zároveň poslední zdravotní komplikace a bude si už jen hezky užívat života. Na jaře se pustíme do obsedání a uvidíme, jak bude šikovný. :)

Snake Snake a Kitty Snake Snake Celé stádo Celé stádo Snake Snake Honzík naposledy u nás vyhlíží ostatní, jak se prohání po pastvině

 

A jak nám jeden koník přijel, tak druhý odjel. Po dlouhém váhání a rozhodování jsme nakonec prodali Honzíka, na začátku ledna odjel k nové majitelce a myslíme, že se tam bude mít víc než královsky... Ve 20ha oboře a velkém stádě koní si mezi jeleny a daňky bude užívat lesního stínu, vyhřívání na sluníčku i schlazení ve volně přístupném rybníčku... co víc si přát? Už jen to, aby byl v novém domově spokojený a se svojí majitelkou si dobře rozuměl. :) Fotky od majitelky

Honzík v novém domově Honzík v novém domově

0 1 2 3 4 5 6
TOPlist