Aktuality 2009

9.1.2009

Tak se opět hlásíme v novém roce. A jaké jsou novinky? Vlastně skoro žádné. Mrzne až praští, ale Aty to i s tím ne úplně zarostlým krkem zvládá bravurně. Od té doby, co jsme tak rapidně zvýšili dávku léku, již nedostala žádný "křečový" záchvat. To samé už bohužel nemůžeme říct o jejích "absencích". Ty stále trvají, několikrát denně v různých délkách a intenzitách.

Včera jsme se vydali navštívit Rudu Desenského(WEB), který má se psy hodně velkou zkušenost a dokázal již i několika epileptikům pomoci. Ale...nebudu rozepisovat, co všechno nám povídal, shrnu to jen do pár slov.
Aty to má za pár, je to časovaná bomba, o které nikdo neví, kdy vybuchne :(
Problém tkví v tom, že se u ní epilepsie objevila už v takto ranném štěněčím věku a došlo již k nevratným změnám na mozku. Také je z toho evidentní, že se skutečně jedná o genetický problém, pevně zakódovaný, nikoliv o "náhlé onemocnění" vyvolané stresem apod... Při stavu "absence" se Aty ocitá již na tom "druhém břehu", ze kterého se ale zatím stále vrací zpět. Výše léků, které Aty nyní dostává, jí pomalu ale jistě odrovnává játra a ledviny. Dávka je zkrátka příliš vysoká, což nám potvrdili i na Vetcentru Stodůlky ( http://www.vetcentrum.cz/stodulky/poradna/702/?pid=11608 ). Vzhledem k tomu, že ale léky nyní alespoň nějak zabraly, je víceméně jisté, že hydrocefalus to není.
Co tedy nyní můžeme dělat? Jsou dvě možnosti...ukončit to nebo se pokusit konec oddálit co nejvíc to půjde. Zvolili jsme druhou variantu, protože je pořád šance, že to alespoň trochu zabere. Začneme Aty dávat bylinky - jak na detoxikaci orgánů, tak i ty, co působí jako antiepileptikum. Po nějakém čase postupně snížíme dávku chemických léků a budeme se modlit, aby to všechno zabralo...

0 1 2 3 4 5
TOPlist